XV kolejka NHLPN. Czołówka gubi punkty. Pierwsze zwycięstwo Kramu.

Autor: Jerzy Boczkowski

W sobotę (31 stycznia) w hali widowisko-sportowej w Nidzicy rozegrano 15 kolejkę Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Sporo zaskakujący rezultatów padło w 15 kolejce NHLP. Lider Agro Sznajder Team wygrał z Żelaznem i nadal przewodzi w ligowej tabeli. Isoroc długo męczył się z Bo Markiem Januszkowo by dopiero w końcówce zapewnić sobie zwycięstwo. Niespodziewanej porażki doznali piłkarze Alpi Janowiec z coraz pewniej i lepiej grającymi Brothersami z Zagrzewa. Old Boysi ulegli młodzieży z Kozłowa. Kram odniósł swoje pierwsze ligowe spotkanie w meczu ze Stalmotem, a Michał Piskorz z Positivu Team dokonał nie lada wyczynu w spotkaniu z Piekarzami aplikując im aż...15 goli, czym po pierwsze wpisał się na listę rekordów rozgrywek halowych zdobywając najwięcej goli w jednym meczu a po drugie odzyskał tron lidera najlepszych strzelców który dzierżył Adam Wąsowski.

Wyrwani z Podwórka pokonali Skorpionów z Napiwody 6:0. Wyrwani byli faworytem i wysoko wygrali ten mecz. Piekarze zostali zdeklasowani przez Positive Team. Spektakl jednego aktora w tym meczu Michała Piskorza z Positivu i jego 15 goli co daje średnią gol tego zawodnika co 1,5 minuty.

Piękni i Młodzi odnoszą kolejne zwycięstwo tym razem nad Jankesami 7:3. Dobra gra w tym spotkaniu Kacpra Dąderewicza. Mechaniczna Pomarańcza ograła GHG 7:4. Najlepsi strzelcy w tych zespołach odpowiednio Krzysiek Dąbkowski z Mechanicznej zdobył 4 gole a Mateusz Karwacki z GHG ustrzelił o jedno trafienie mniej.

Cuba Napiwoda grająca ostatnio w kratkę wspięła się na wyżyny swoich umiejętności i ograła wyżej notowanych Katalończyków z Działdowa 4:1. Lider Agro Sznajder Team pewnie i na luzie wygrał z Żelaznem 6:3. Isoroc stoczył ciężki bój z Bo Markiem Januszkowo. Gol za golem w tym spotkaniu i dopiero w samej końcówce spotkania zapewnił sobie 3 punkty w tym meczu wygrywając 5:3.

Kolejna niespodzianka to mecz Polonii Jagarzewo z Mniejszą o Nazwę. Zespół Mniejszej bez Mętlika gra o wiele słabiej. Forma tego zespołu od kilku kolejek nie jest rewelacyjna. Do gry powrócił po absencji kartkowej Kamil Godlewski. Widać że zawodnik ten spragniony był gry i jego 3 zdobyte gole w tym meczu. Nie wystarczyło to na ambitną młodzież z Jagarzewa która wygrała ten mecz 6:5.

Alpi Janowiec niespodziewanie przegrał z Brothersami z Zagrzewa. W składzie Alpi zabrakło jedynie Radka Langowskiego i aż dziw bierze że zespół ten miał tyle problemu z coraz lepiej grającymi Brothersami. W zespole tych drugich świetną partie rozegrał Mateusz Lewikowski który zdobył 3 gole, a w dwóch asystował. Po ciężkim wyrównanym boju Alpi przegrywa z Brothersami 6:7

Młodzież z Colet Team Kozłowo rozegrała wspaniały mecz przeciwko rutynowanym Old Boysom. Mecz doprawdy pełen walki na całym boisku w wykonaniu obydwóch zespołów. Bramki padały w hokejowym tempie. Rozpoczął po niepewnej interwencji bramkarza Agro Partner Daniel Pawęcki z Colet. Do przerwy widniał remis 3:3. Po przerwie nadal wysokie tempu meczu. Świetnie dysponowany był najlepszy strzelec Colet Bartek Grzela który zdobył w tym meczu 4 gole, a jego zespół wygrał te spotkanie 8:6.

Kamet Nidzica po meczu powiedzmy szczerze nie rewelacyjnym spokojnie uporał się ze Zrywem Szkotowo aż 8:0. Jedynie po przerwie faworyt podkręcił tempo i kibice mogli ujrzeć większą ilość goli w tym meczu. Kram Nidzica odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo nad słabo spisującym się w tegorocznych rozgrywkach Stalmotem 9:2. Na zakończenie 15 kolejki Blok Ekipa Zagrzewa pokonała zdekompletowane Fc Miami 5:4.

W 15 kolejce strzelono 136 goli. Sędziowie pokazali zawodnikom 13 żółtych i 3 czerwone kartki. Michał Piskorz z Positivu Team odzyskał fotel lidera najlepszych strzelców. W tabeli nadal prowadzi Agro Sznajder Team. Alpi Janowiec zamieniło się miejscami z Isorockiem. W niedzielę od godz. 11:00 kolejne spotkanie na hali, tym razem na rozgrywkach 16 kolejki