AGRO SZNAJDER TEAM zwycięża w IV Edycji NHLPN

Zakończyły się rozgrywki IV Edycji Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W sobotę (21 marca) rozegrano ostatnią 25 kolejkę zmagań ligowych. Po ponad 4 miesięcznych piłkarskich bojach nadszedł koniec tej fantastycznej sportowej przygody.

Lider rozgrywek Agro Sznajder Team na kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek zwycięstwo miał już w kieszeni.Mógł pozwolić sobie nawet na luksus porażki. Tak też się stało w ostatnim meczu tej drużyny przeciwko Agro Partner Old Boy. Sznajderowcy bez swoich asów braci Szypulskich byli tylko tłem na tle dobrze usposobionego tego dnia również Agro ale Partnera Old Boy. Old Boy wykorzystali i pewnie pokonali lidera 8:2.

Trwała zacięta walka o premiowane 2 i 3 miejsca w ligowej tabeli bo tutaj przed rozegraniem ostatniej kolejki było pięciu kandydatów do zajęcia tych miejsc. Isoroc po wyrównanym boju pokonał Brothersów z Zagrzewa 7:4 i mógł czuć się że będzie na ,,pudle''. Bartek Szczypiński walczący o tytuł najlepszego strzelca ligi zdobył w tym meczu 5 goli.

Alpi Janowiec kolejny kandydat do premiowanego miejsca wystąpił bez swego najlepszego snajpera Adama Wąsowskiego i mimo iż grał z Żelaznem pewnie ograł ten zespół 9:1. Wysokie zwycięstwo piłkarze z Janowca zawdzięczają świetnej dyspozycji w tym meczu Mariusza Serowika który zdobył co prawda aby jednego gola ale był współautorem pozostałych w większości strzelonych goli przez ten zespół.

Cichą nadzieję na miejsce w pierwszej trójce mieli piłkarze Katalończyków z Działdowa. Działdowianie gdy przystępowali do swego meczu z Bo Markiem Januszkowo znali już wyniki Isorocku i Alpi Janowiec. Wiedzieli że nawet zwycięstwo z Bo Markiem nie zmieni ich pozycji w tabeli, zagrali więc na luzie. Mecz z Januszkowem nie był porywającym widowiskiem do jakiego przyzwyczaiły nas obydwa zespoły. Mecz wyrównany i minimalnie wygrany przez gości z Działdowa 4:3.

Piękni i Młodzi raczej niespodziewanie pokonali wyżej notowaną Mechaniczną Pomarańczą. W bramce Pięknych wystąpił Bartek Piotrkowski i był to mocny punkt w tym zespole. Zespól ten mimo iż przegrywał do przerwy 1:3 świetną partię rozegrał po przerwie i pewnie pokonał rywala 6:4.

Polonia Jagarzewo po ciekawej i emocjonującej w gole walce pokonała Kamet 9:8. Stalmot przeciwko Fc Miami wystąpił bez swojego bramkarza. Poratowali ich...rywale - Fc Miami. Krzysiek Rólka etatowy golkiper Miami powędrował na stronę Stalmotu, a bramce Fc Miami stanął Piotrek Rosa. Krzysiek Rólka jak przystało na rasowego bramkarza godnie bronił bramki Stalmotu lecz jego koledzy z zespołu i tak nastrzelali mu 7 goli wygrywając te spotkanie 7:1.

Kolejny wyrównany mecz to potyczka Skorpionów z Napiwody z Blokiem Ekipą Zagrzewa. Zwycięsko z tego meczu wyszły Skorpiony którzy wygrali 5:4. Positive Team też przed meczem ze Zrywem Szkotowo wiedział że nie zmieni nic w tabeli i równie spokojnie zagrał na luzie. Tutaj w tym meczu Michał Piskorz miał o co walczyć bo toczył zażartą walką z Bartkiem Szczypińskim o tytuł najlepszego strzelca ligi. Michałowi dzielnie sekundowali i pomagali koledzy z zespołu jak kolarze w wyścigu kolarskim świetnie rozprowadzali lidera na końcówkach. Kuba Stasiukiewicz jak wspomniał spiker zawodów to mistrz asyst i po mistrzowsku wykładał piłkę dla Michała który wykańczał akcje zdobytymi golami. Positiv wygrał ten mecz 8:3, a Michał wygrał klasyfikację najlepszego strzelca turnieju.

Kram w meczu z GHG rozpoczął mecz w 3 osobowym zestawieniu, lecz po kilku minutach reszta kolegów dołączyła do zespołu. GHG wyraźnie prowadził w tym meczu a Kram w końcowych minutach zmniejszył rozmiary porażki. Mecz ostatecznie wygrało GHG 7:5. Mniejsza o Nazwę wysoko wygrała z Piekarzami z PSS Społem. Na początku niespodzianka w tym meczu, to Piekarze objęli prowadzenie w tym mecz. Z minuty na minutę Mniejsza o Nazwę się rozkręcała by wysoko wygrać ten mecz 13:3.

Colet Team z Kozłowa zremisował z Cubą Napiwoda 3:3.

IV Edycja Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej dobiegła końca. Ligę wygrali piłkarze Agro Sznajder Team przed Alpi Janowiec Kościelny i Isoroc Polska. Najskuteczniejszym strzelcem ligi został Michał Piskorz (Positive Team) przed Bartkiem Szczypińskim (Isoroc Polska) i Adamem Wąsowski (Alpi Janowiec). Rozgrywki trwały ponad 4 miesiące. Rozegrano 325 spotkań (w tym 1 walkower). Strzelono 3.249 goli. Średnio na 1 kolejkę wypadło 129,96 goli, a średnio na 1 mecz 9,99 goli. Najwięcej goli zdobyto w VI kolejce (155), najmniej w IX (109). 28 spotkań zakończyło się wynikami remisowymi. Jeden mecz nie odbył się i przyznano w nim walkower. Lider Agro Sznajder Team zdobył punkty w XVI kolejce walkowerem ze Stalmotem. Najwyższy wynik padł w spotkaniu Agro Partner Old Boy z Piekarzami (25:2) w VIII kolejce. Najniższe wygrane zanotowano w III kolejce: Wyrwani z Podwórka - Stalmot 2:1 oraz w IX kolejce: Piękni i Młodzi - Kamet również 2:1