XXI kolejka NHLPN. Piekarze wygrywają i awansują. 15 goli Bartka Szczypińskiego w meczu Isoroc - GHG

W sobotę (28 lutego) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano 21 kolejkę NHLPN.

Lider tabeli Agro Sznajder Team stracił 2 punkty w remisowym meczu z Wyrwanymi z Podwórka. Trwa świetna passa Piekarzy z PSS Społem. Zespól ten wygrał dzisiaj trzeci z rzędu mecz tym razem z Kramem i przy porażce Jankesów awansował o 2 oczka w górę. Rozstrzelał się Bartek Szczypiński z Isorocku który w meczu z GHG zdobył aż ...15 goli. Słabą formę zademonstrował wicelider Alpi Janowiec ale starczyło to na nie mniej kiepsko grających Pięknych i Młodych. Świetną partię rozegrały zespoły Fc Miami i Mniejszej o Nazwę gdzie końcowy wynik do ostatnich sekund był sprawą otwartą.

Colet Team Kozłowo niespodziewanie zaledwie remisuje z nie najlepiej grającą Blok Ekipą Zagrzewo. Również Polonia Jagarzewo zaskoczyła przegrywając z niżej notowanym Żelaznem. Isoroc Polska rozgromił GHG.

Jankesi nie byli faworytem w spotkaniu z Kametem i przegrali ten mecz 2:5. Porażka tego zespołu przy zwycięstwie Piekarzy zepchnęła ten zespół na przed ostatnią pozycje w ligowej tabeli. Piekarze bo o nich teraz mowa po raz kolejny rozegrali dobre zawody. W 21 kolejce wyższość tego zespołu musiał uznać najsłabszy zespół tegorocznych rozgrywek Kram. Wśród Piekarzy doskonały mecz rozegrał kapitan zespołu Żarówka czyli Kuba Smoliński. Dzielnie kroku dotrzymywali mu Mateusz Dąbrowski i drugi ze Smolińskich Krzysiek. Do zwycięstwa tego zespołu przyczynił się również Perez czyli Patryk Szczepkowski który swoimi udanymi interwencjami nie raz uratował swój zespół przed stratą goli. Piekarze na 2 minuty przed zakończeniem spotkania prowadzili 9:3 by dać sobie w końcówce strzelić trzy gole. Zwycięstwo Piekarzy cieszy nie mniej w jutrzejszej potyczce z liderem rozgrywek Agro Sznajder Team większych szans ten zespół nie będzie miał.

Katalończycy z Działdowa przyjechali zaledwie w 5-cio osobowym składzie. Zabrakło kilku czołowych postaci tego zespołu. Nie ujrzeliśmy Dawida Pe Piocha, Łukasza Szymańskiego. Krystiana Jasika, Tomka Rapp czy też Kamila Wernera. Zespół ten na tyle jest ograny że nie raz udowadniał że nawet bez kilku swoich podstawowych zawodników daje sobie radę, tak też było i dzisiaj w spotkaniu ze Stalmotem. W bramce Działdowian ponownie ujrzeliśmy Marcina Szmita a jest to zawodnik z pola. Świetną partię w tym meczu rozegrał Piotr Czarnecki. To on był dzisiaj motorem napędowym zespołu. A jego 5 goli zupełnie rozmontowało defensywę Stalmotu. Bohater tego spotkania Piotr Czarnecki bo o nim mowa nawet gdy przesiadywał na ławce za żółtą kartkę to nie za długo sobie na niej posiedział gdyż Łukasz Skowroński zdobył kolejnego gola oczywiście gdy Katalończycy grali w osłabieniu. Katalończycy wygrali mecz ze Stalmotem 7:1 po drodze zarabiając od rywala samobójcze trafienie. Honorowego gola dla pokonanych zdobył Piotr Dąbkowski.

Isoroc Polska zmiótł dzisiaj z boiska GHG. Fenomenalną formą strzelecką błysnął w tym meczu Bartek Szczypiński. Zawodnik Isorocku zdobył w tym meczu aż...15 goli, czym wysunął się na 1 miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców a jednocześnie zrobił sobie wspaniały prezent urodzinowy. Isoroc zdeklasował rywala wygrywając 21:5.

Ciekawy mecz rozegrali Old Boy z Agro Partner w spotkaniu z Brothersami z Zagrzewa. Nieco lepsi okazali się Old Boy i oni wygrali ten mecz. Positive Team bez większych problemów uporało się z osłabionym Skorpionem Napiwoda. Wicelider Alpi Janowiec rozegrał słabsze zawody ale starczyło to na pokonanie Pięknych i Młodych. Do przerwy pachniało niespodzianką albowiem Piękni prowadzili z faworytem 2:1. Po zmianie stron Alpi szybko doprowadziło do remisu który długo utrzymywał się na tablicy wyników. Końcowe 2 minuty okazały się pechowe dla Pięknych gdyż Alpi zdobyło w tym czasie dwa gole i przesądziło o końcowym sukcesie 5:3 swego zespołu. Adam Wąsowski zdobył 4 gole a jednego Radek Langowski. Dla Pięknych punktowali Piotrek Rzepczyński 2x i Adrian Dąbrowski.