XXII kolejka NHLPN. Porażki wiceliderów a lider może chłodzić szampany

W niedzielę (1 marca) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano 22 kolejkę NHLP.

Lider Agro Sznajder Team spokojnie i pewnie ograł Piekarzy i może już chłodzić szampany. Trwa zażarta walka o dwa następne premiowane miejsca. Alpi Janowiec, Isoroc Polska i Katalończycy Działdowo przegrali swoje pojedynki. Agro Partner Old Boy po zwycięstwie nad Blokiem Ekipą Zagrzewo przyłączył się do walki o czołowe lokaty. Nie bez szans na 3 miejsce są też Mniejsza o Nazwę, Blues Brothers Zagrzewo i Positive Team. Tak więc jeszcze o miejsca 2-3 trwać będzie do końca zażarta walka.

W niedzielnych meczach 22 kolejki Mechaniczna Pomarańcza rozgromiła wysoko autsidera rozgrywek nidzicki Kram aż 15:1. Był to pokaz dwóch aktorów. Krzysztof Dąbkowski i Artur Szczepkowski po 7 razy celnie trafiali do siatki rywala. Zryw Żelazno uporał się z sąsiadem tabeli Stalmotem 9:5

Piekarze po serii 3 zwycięstw przegrali z liderem Agro Sznajder Team. Porażka ta była wkalkulowana w ten mecz i nie przyniosła wstydu tej ekipie. Paweł Szypulski był nie do upilnowania i sześciokrotnie umieszczał piłkę w siatce Pereza. Okrasą meczu był piękny gol Piekarzy w ostatnich minutach kiedy to Mateusz Dąbrowski wykonywał kornera. Posłana przez niego piłka trafiła na głowę Żarówki a ten ładnym podaniem uruchomił Roberta Rzymowskiego który również z główki zdobył fantastyczną bramkę.

Coś niedobrego dzieje się od kilku kolejek w zespole Colet Team Kozłowo. Ten ambitny, młody zespół przechodzi wyraźny spadek formy. A jeszcze nie tak dawno wydawać by się mogło że włączą się do rywalizacji o czołowe lokaty. Nic temu zespołowi nie wychodzi, stwarzają sporo sytuacji, strzelają też co prawda gole ale rywale więcej ich zdobywają i tracą kolejne ligowe punkty. Miejmy nadzieję że ci chłopcy szybko się pozbierają i nie będą już sobie strzelać samobójczych goli.

Piękni i Młodzi po raz kolejny przegrywają z rywalem którego mają za plecami w ligowej tabeli. Brak etatowego bramkarza odbija się na grze tego zespołu, z konieczności na pozycji tej grają zawodnicy z pola. Mecz z Bo Markiem Januszkowo Piękni przegrali 3:6 mimo iż do przerwy był remis 2:2.Być może w następny weekend będzie lepiej Bartek Piotrkowski zapowiedział swój przyjazd do Nidzicy czym niewątpliwie wzmocni ten zespół.

Sporo musieli napracować się piłkarze Fc Miami. Ich rywal Jankesi postawił trudne warunki stąd nikłe zwycięstwo zaledwie 4:2 tego zespołu. Agro Partner Old Boy to solidny zespół od lat. W niedzielę pokonali Blok Ekipę Zagrzewo 8:1 i przy porażkach wiceliderów dołączyli do grona faworytów walczących o miejsca na podium.

Blues Brothers Zagrzewo pewnie ograł GHG 7;2 i również dołączył do grona faworytów ligi. Niespodzianka w meczu Mniejsza o Nazwę - Alpi Janowiec. Faworyt a zarazem wicelider tabeli Alpi przegrywa ten mecz 4:5 i ciężko będzie tej ekipie utrzymać drugą lokatę. Kolejny pechowy faworyt tej kolejki to działdowscy Katalończycy. Porażka z Kametem ujmy nie przynosi ale oddala za to szanse na czołowe lokaty.

Polonia Jagarzewo po niezłych ostatnich spotkaniach uporała się ze Skorpionem Napiwoda 3:2 i nadal zajmuje pewne środkowe miejsce w ligowej tabeli. Drugi zespół tych rozgrywek z Napiwody Cuba nie sprostała sąsiadowi w tabeli Wyrwanym z Podwórka ulegając 0:2 również grzebiąc swoje szanse na wyższą lokatę. Positive Team w meczu kolejki pokonało Isoroc 7:4 i również liczyć będzie się w walce o czołowe lokaty.