OKIENKO TRANSFEROWE

Nidzicka Halowa Liga Piłki Nożnej

Okienko transferowe

18.01-31.01.2015r.

To, co elektryzuje a zarazem dodaje smaczku każdym rozgrywkom sportowym, zwłaszcza grą zespołowym to okres, w którym drużyny mogą dokonywać zmian w swoich składach osobowych. W Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej taki okres właśnie nastał, pomimo, że żadnej przerwy w rozgrywkach nie ma, a drużyny już w sobotę 24.01 i niedzielę 25.01. Rozegrają kolejne kolejki ligowe, to właśnie między dwunastą a piętnastą kolejką można dokonywać transferów z drużyny do drużyny, jak i w 15- osobowym składzie wymienić zawodników.

Zasady okna transferowego:

Transfer z drużyny do drużyny:

Każdy zespół ma prawo do czterech „transferów”, czyli zmiany przynależności drużynowej. Za transfer uznaje się przejście jednego zawodnika z drużyny A do drużyny B. Jeden zawodnik może w trakcie sezonu tylko raz zmienić przynależność do danej drużyny.

Zmiany w składach, dopisywanie nowych zawodników:

Zgodnie z regulaminem drużyny mają prawo w okienku transferowym do zmiany składu osobowego na liście drużynowej. W przypadku, gdy drużyna miała zapełnioną kadrę piętnastu zawodników ma prawo do wykreślenia gracza z listy i dopisania nowego zawodnika. Drużyny, które w swoich składach nie mają pełnej listy zawodników, również mogą wykreślać i dopisywać zawodników. W przypadku kompletu zawodników na liście po działaniach podczas okienka transferowego drużyna traci prawo do zmian w piętnastoosobowej kadrze do końca rozgrywek. Drużyny, które będą miały wolne miejsca w kadrze mają prawo dopisywać zawodników. Zmian w składach i dopisywaniu zawodników nie można dokonywać na pięć kolejek przed końcem rozgrywek.

Najważniejsze sprawy:

- Transfery oraz zmiany w pełnej 15-osobowej kadrze zespołów możliwe są tylko do momentu przystąpienia drużyny do meczu w 15 kolejce ligi. Do dnia 31.01.2015 do godziny meczowej.

- Zawodnicy transferowani, nowi zawodnicy muszą zostać zapisani na specjalnie przygotowanej liście transferowej. (Lista w załączniku lub u organizatorów)

- Każda z drużyn dokonująca zmian jest zobligowana do dostarczenia nowej listy ze składem drużyny po okienku transferowym. (Lista w załączniku lub u organizatorów)

- Każdy nowy zawodnik musi spełniać warunki regulaminu związane z zgłoszeniem zawodnika do rozgrywek.